تبلیغات
[www.mry14mn.comبه‌این‌نشانی‌مراجعه‌نمایید]

 

 پنجشنبه 28 تیر 1386

برخی از سخنان استاد یحیایی [سخنان استاد یحیائی , ]

سخنان استاد یحیایی:

.

  انسان در سختی ها و تحت فشار بیشتر پیشرفت می کند و در آسایش و خوشی به سوی فساد کردن می رود. دشمن ات اگر بیشتر فشار بیاورد، انسان قوی تر می شود. (قانون دوم نیوتن می گوید: هر عملی را عکس العملی است مساوی و در خلاف جهت آن). بطور مثال: در سریال افسانه جومانگ، شاهزاده جومانگ وقتی در قصر در آسایش بود ضعیف بود و برادرانش به او زور می گفتند، اما وقتی از قصر اخراج شد و تحت فشار و سختی ها قرار گرفت به آگاهی، قدرت، اراده و اعتماد به نفس دست یافت و خودش فهمید که با تمرینات سخت می تواند خود را در برابر خطرات و دشمنانش ایمن کند؛ و با یک قدمی که برداشت با افراد و اساتید خوبی(مثل رئیس زندان مخفی قصر، ژنرال هموسو و ...) آشنا شد و فقط باید او حرکتی می کرد. یاران امام زمان(عج) هم باید مثل پولاد آبدیده تحت فشارها و ضربات جسمی، ذهنی، و روحی قرار گیرند تا قوی بشوند(همانطور که در روایات و احادیث آمده است یاران ایشان از کوه قویتر و استوارترند). غرض از سخن: (تمثیل:) بهترین استاد آن است که شاگرد را در کوره آزمایش و تجربه می اندازد تا سرخ شود و آنرا در می آورد و با پتک می داند به کجا بزند تا فولاد سخت و نشکن در برابر فشارها باشد و شاگرد اگر تحمل کرد در آخر فولاد آبدیده می شود و بهترین شاگرد آنست که تا آخر تحمل کند. مثل معروف می گوید: «چوب استاد گُله، هر کس نخورده خُله». (جدید!)

  تذکر: سخنان استاد با قلم بنده(مدیر سایت) می باشد و اگر نواقص ادبی و انشایی دارد از بنده است. همچنین در ادامه سخن بالا، برای کسانی که ادّعا می کنند می خواهند دانش بیاموزند و حاضرند هرکاری بکنند و استاد حکیم هرکجا باشند حاضرند به نزدشان بروند و تلمّذ کنند و ریاضتها را تحمل کنند و ادعا می کنند که با بقیه شاگردان قبلی سالهای گذشته (که یا سختکوش بی معرفت بودند یا سُست با معرفت بودند) فرق دارند، و می خواهند در راه خدا و پیغمبر و امام زمان گام بردارند؛ به یاری خداوند مقاله ای در آینده در سایت دربارۀ چلّۀ نشینی ها برای پاک شدن و خالص شدن برای گام بر داشتن در راه خدا و امام زمان(عج) ار استاد قرار خواهد گرفت؛ انشاءالله.

.

«حداقل کتابهایی که یک مسلمان (به جز، قرآن کریم) در کتابخانه شخصی منزل خود داشته باشد:

1- اصول کافی، محمّد بن یعقوب کُلینی؛ (مجموعه سخنان پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) او).

2- اسرار آل محمّد(ص)، ترجمۀ کتاب سلیم بن قیس هلالی، اوّلین کتاب حدیثی و تاریخی از قرن اول اسلام.

3- نهجُ البَلاغة، خطبه ها،  نامه ها و حکمتهای حضرت امام علی(ع).

4- نَهجُ الفَصاحَة، مجموعه کلمات قصار حضرت رسول اکرم (ص).

5- نَهجُ الشَّهادَة، شامل: خطبه ها، کلمات، نامه ها، دعاها، نیایشها و کلمات قصار «امام حسین (ع)»؛ (یا کتاب «سخنان امام حسین»).

6- صحیفۀ سجّادیه، امام سجّاد (ع).     

7- مفاتیحُ الجَنان، شیخ عباس قمی.    

8- زندگینامه پیامبران الهی از حضرت آدم(ص) تا رسول اکرم(ص)، (از آدم تا خاتم) (قصص قرآن).

9- زندگینامۀ چهارده معصوم(ع)،(مُنتَهیُ الآمال)، شیخ عباس قمی.

10- روزگار رهایی، نوشته: کامل سلیمان. (همه چیز دربارۀ حضرت مهدی(عج) و ظهور ایشان).

اینها کتب مرجع به حساب می آیند و کتابهای مفید دیگری که به شناخت خداوند، فرستادگانش، و خودشناسی کمک می کند، بیشتر از اینهاست».

.

داستانی درباره کسانی که در راه خدا قدم بر می دارند ولی احساس می کنند که پیشرفت نمی کنند:

روزی یک ماهی نزد پدر بزرگ خود رفت و پرسید: زندگی چیست؟ حیات کجاست؟ پدر بزرگ پاسخ داد: حیات همینجا (درون آب دریا) هست که تو قرار داری. ولی آن ماهی نمی پذیرفت و هر روز نزد پدرپزرگ می رفت و او را با سؤالات خود کلافه می کرد. پدر بزرگ که دید اینکونه است، تصمیم گرفت به ماهی که قدر این زندگی را نمی داند درسی بدهد. به او گفت: من مفهوم زندگی را به تو می فهمانم اما این راز است و نباید به کسی بگویی، برو لب ساحل بایست و منتظر باش. ماهی کوچولو همانطور که لب ساحل بود موج قوی و بلندی می آید و او را به ساحل پرتاب می کند طوری که کلی آسیب می بیند. سپس، در همان هنگام که تقلّا می کرد و به قولی جانش به لبش رسیده بود، بنا به اقبال خوش او، موج دیگری آمد و او را به درون دریا بُرد. وقتی بازگشت، فهمید که حیات، همان چیزی(آبی) بود که درون آن غوطه ور بود و قدر آنرا نمی دانست. و او خوش شانس بود که بازگشت و امکان داشت این بی تجربگی و لجاجت و گوش نکردن به سخنان یک با تجربه، موجب نابودی او شود. و او نباید هر چیزی را تجربه کند چون امکان نابودی او وجود دارد. این داستان درباره عزیزانی که می خواهند در راه خدا و پیامبران و امامان(ع) قدم بر دارند ولی قدر خود را نمی دانند و به سخنان پروردگار و اساتید معنوی و جسمانی خود گوش فرا نمی دهند، نیز صادق است. (جدید!)

.

سخنان استاد یحیایی:

.

«سعی کنید مستقیماً به کسی، امر و نهی نکنید؛ زیرا خودتان دچار همان مشکل خواهید شد(وقتی می خواهید به کسی راه رفتن بیاموزید، راه رفتن خودتان را هم از یاد خواهید بُرد). حتی امامان معصوم(ع) نیز، مستقیماً و از زبان خود حرفی را نمی زدند، بلکه بطور مثال می فرمودند: خداوند اینگونه می فرماید و دستور می دهد، یا خداوند اینگونه دوست دارد و می پسندد و راضی است، و... ». (جدید!)

.
«هیچ رِخنه ای در دنیا بالاتراز مرگ عالِمی(دانشمندی) نیست. و شیاطین، بابت مرگ یک دانشمند، پژوهشگر و اندیشمند، به شادی و پایکوبی می پردازند».

.

برای انسانهای بزرگ، هیچ بن بستی وجود ندارد. چرا که آنان بر این باورند که: یا راهی خواهیم یافت، یا راهی خواهیم ساخت!

.

«همیشه به تمام افراد احترام بگذارید و به کسی یا مکتبی توهین نکنید(حتی دشمنان)، مخصوصاً به اساتید، محققین، نویسندگان و دانشمندان احترام زیادی بگذارید و متواضع و فروتن باشید».

.

برخی از عزیزان، می پرسند که: هنگامی که فقیری از ما طلب کمک می کند، نمی دانیم چه بکنیم، اگر کمک نکنیم عذاب وجدان می گیریم، چقدر کمک کنیم، از کجا بفهمیم که او راست می گوید و واقعاً محتاج است. همانند این سؤال از امام صادق(ع) شد، و ایشان اینطور جواب دادند: «به آن درخواست کننده (فقیر) کمترین پول رایج زمانه خودتان را بدهید» یعنی با این پول نه او ثروتمند می شود و نه ما فقیر، مثلاً همیشه 50 یا 100 تومان با خود داشته باشید که اگر فقیری درخواست کرد به او بدهید. همچنین اگر به فقیری هم بر نخوردید، صندوق صدقاتی در منرل داشته باشید که هر روز صبح قبل از خروج از منزل، حداقل پولی را که می توانید(مثلاً 25 تومان) درون آن بیاندازید تا از بلاهایی که خود در آن نقشی ندارید(فروریختن اجسام یا ساختمان، تصادف ناخواسته، و...) جلوگیری شود یا اتفاقی که برایتان مقدر است تخفیف یابد. اگر به این کار عادت کنید همواره از بیماریها و بلاهای سخت در امان خواهید بود. (جدید!)

 

.

«یکی از علل اصلی ارتکاب گناهان کبیره، مصرف انواع مواد مخدّر و مشروبات الکلی است».(جدید!)

.

داستان استاد اویاما با پیرمردی که صاحب نیروی چی(حیات) بود: استاد اویاما «مؤسس سبک کیوکوشین در کاراته» سه سال (با پای برهنه و لباس کاراته) به کوهستان می رود، در زمستان با همان لباس با دست هیزم می شکاند، تمرکزهای شدید و تمرینات تنفسی انجام داد، تا اینکه به درجه ای از قدرت میرسد که میتواند شاخ گاو را با دست بشکند (شاخ گاو را با ارّه هم نمی توان براحتی شکاند)، با دست اش سنگ می شکاند. بعد مدّتی که شاگردهایی پرورش میدهد به چین میرود، با پیرمردی روبرو می شود، پیرمرد به او پیشنهاد مبارزه می دهد و می گوید: در کوهستان مبارزه کنیم که هیچ کس ما را نبیند. در کوهستان پیرمرد به استاد اویاما می گوید که با تمام وجود و قدرتت به من ضربه بزن. هنگامیکه اویاما می خواهد با تمام وجودش بزند پاهایش از زمین جدا نمی شود، عرق سردی می ریزد. پیرمرد می گوید: اگر واقعاً به تو اجازه می دادم میزدی استخوانهایم خرد می شد. پیرمرد در ادامه می گوید: تو نیروها را یادت رفته است و این نیروی چی(حیات) است.  سالهای بعد استاد اویاما هنگامیکه پیر شده است می گوید: اگر من زودتر با پیرمرد آشنا می شدم شاگردش می شدم و اینهمه راه (فقط رزمی کار کردن) را تا به حال اشتباه رفته ام. چقدر این راه (فراگیری نیروی چی) خوشایند تر بود.

انواع سنّ و سال  :  1- سنّ نورانی.    2- سنّ ذرّ (یا سنّ آموزشی: در عالم ذرّ 2000 سال آموزش دیده ایم).   3- سن رحم(9 ماه در عالم رحِم).    4- سن حیوانی (از زمان تولد تا مرگ).

5- سن عرفانی( از زمان بیداری، آگاهی، شعور، معرفت، و فهمیدن توسط یک استاد و معلم. بسیاری از انسانها در سنّ 70 سالگی چون استادی نداشتند تا زمان مرگ، هنوز به دنیا نیامده اند!.  پیامبران(ص) در سن 7 سالگی به دنیا آمده اند«تولد عرفانی» و در 40 سالگی به بلوغ و کمال رسیده اند، ابن سینا در 7 سالگی نابغه بود و در 40 سالگی به کمال نبوغ رسید).         6- سنّ روحانی.

.

سخنی با جوانان درباره قانون کارما و عکس العمل کارها در این دنیا :

    جوانهایی که بی حرمتی می کنند بددهن هستند و فحش میدهند، غیبت و تهمت و مسخره کردن و اذیت کردن و... انجام می دهند انرژی های منفی شان ذخیره میشود، خدا به چشم و گوش و دلشان مهر میزند و دلشان سیاه میشود. این جوانهایی که حرف گوش نمی دهند و قصی القلب هستند و اگر حرف خدا (یا احادیث) بر آنها گفته شود مسخره میکند یا فحش می دهند اینها مهر خورده اند.

    ای جوانها !، اگر مردم آزاری، شهوترانی، تجاوز به حقوق دختران مردم، و... انجام دهید و چشم دریده و بی شرم و حیا باشید، انتظاری نداشته باشید که همسر خوب و مناسبی نصیبتان شود! خدا خوب در و تخته را بهم می چسباند، و این با عدالت خدا مخالف است که چنین جوانی همسر خوبی نصیبش شود. هر عملی را عکس العملی است. هرکس گندم بکارَد گندم درو میکند، جو بکارَد جو درو میکند.

 .

.

گناهانی که هیچ گاه بخشیده نخواهند شد:  1- ریختن خون ناحق.  2- خوردن مال یتیم.   3- کفر خدا.

.

علم بسیار خوب است، اما باید دست اهلش باشد. افرادی که نادانند، علمی را کسب می کنند  دانا می شوند به شرطی که ظرفیت و تحمّل آنرا داشته باشند. اما برخی افرادی که نادانند، علمی را کسب می کنند بدلیل اینکه کم ظرفیت هستند(و استاد راهنمای الهی نیز ندارند) به جای دانایی گمراه تر می شوند.

.

همواره یاد سه چیز را در در خاطر داشته باشید:

1- اینکه ما مخلوق هستیم و خالقمان خداست(خدا مسلط و غالب است، تمام امور در دست خداست).

2- یاد مرگ(تا ابد جسم ما زنده نخواهد بود و بطور حتم روزی خواهیم مُرد، چه آدم خوب چه بد).

3- معاد (روز قیامت خواهد رسید که تک تک افراد باید در محضر و پیش روی خدا حاضر شوند و جواب پس بدهند).

.

یک انسان برای زنده ماندن نیاز به تغذیه دارد:

1- تغذیه جسمانی: از قبیل کار، خانه، خودرو، پول، غذا، لباس، و... .

2- تغذیه روحانی: آرامش در نماز و عبادت از قبیل نماز شب، سجده طولانی، عبادات و...

3- تغذیه ذهنی: مطالعه از قبیل قرآن، احادیث، ادعیه، کتاب، و...

.

ورزشهای رزمی برای سلامتی و آمادگی جسمی، ذهنی و روحی است، و اراده را نیز قوی می کند. انجام تمرینات و فعالیتهای سخت رزمی یک نوع ریاضت است. تمامی ائمه اطهار(ع) ورزشکار و رزمی کار بودند و در رشته های تیراندازی،شنا، و سوارکاری نیز مهارت بالایی داشتند.

.

نفس: درون انسان را می گویند، اگر قلب درونی را نگاه کنید همیشه دو چیز حاکم است:

1- نور، حقیقت،ملکوتی، الهی،قدسی، آگاهی،و... 2- تاریکی، سراب، مِلکی،شیطانی، جهل، ناپاکی و...

نفس: قلب درونی پیام می دهد، چیزی به ما می گوید، نفس مثل اسب سرکش است که با مهار آن انسان می شویم.

سه نوع نفس: 1- نفس امّاره: حیوانی، شیطانی.             2- نفس لوّامه: آدمی.

                    3- نفس مطمئنه: انسان، بالاترین درجه، کار خوب، نفس قدوسی.

.

همیشه باید در طول روز به دو شکل با خود فکر کنیم:

1- آخرین شب عمر مان می باشد: خود را برای حساب و کتاب و محاسبه اعمال آماده نماییم.

2- یک عمر(طولانی) زنده ایم: جلوگیری از یأس و ناامیدی و کارها را سرسری و بی خیال انجام ندهیم، نگوییم آقا وِل کن شب آخره.

فرمول اصلی برای شناسایی و تشخیص کامل بودن و درست بودن هرچیز و هرکس، اینست که از سرچشمه اش «کلام خدا(قرآن)، و کلام ائمه اطهار(ع)(احادیث)» استفاده نماییم.

خداوند از انسان دو چیز را می خواهد: 1- اقرار به گناه (توبه).  2- حمد و سپاس نعمات و تسبیح او(تا نعمتت زیاد گردد).

.

««اکنون که زندگی دوباره نداریم، بیاییم از تجربه دیگران استفاده نماییم»».

.

انواع حق وحقوق:  1- حقوق خدا: عبادت، بندگی و طاعت، نماز، روزه، حج، زکات، خمس و...

                        2- حقوق دیگران: حق الناس، اخلاق خوب، و....

               3- حقوق خودت: به خودت هیچ وقت دروغ نگویی، همیشه اعمالت را حساب و کتاب کنی، و....

.

«طولانی ترین مسافتها(راه سیر بسوی خدا)، با قدم اول(پاکیزگی تن و روان) آغاز می شود».

.

برتری حقّ معلّم(استاد روحانی و الهی) بر پدر:

    آورده اند که اسکندر به معلّم خویش احترام بسیاری می گذاشت. از او پرسیدند: چرا معلّم خود را بیش از پدر، تعظیم و احترام می کنی؟ گفت: به سبب آنکه پدرم مرا از عالم ملکوت به زمین آورده و استادم، مرا از زمین به آسمان برده است.(منبع مطلب برتری معلم بر پدر: روزنامه نگاه به رویدادهای آموزش و پرورش).

از سخنان و گفته های ظریف استاد محمّدرضا یحیایی:

در خانه اگر کس است   یک حرف بس است

[منظور از خانه، دنیاست. کس یعنی انسان آگاه که اگر یک حرف بشنود به بصیرت و تکامل می رسد. مقصود اینست که بدنبال خداشناسی میروی و سعی و سختی و دقت را متحمل میشی و 20 سال تجربه کسب میکنی اما هنوز گیجی و ارضا نشدی، یکدفعه در جایی یا کتابی یک گفته یا حدیثی از پیامبران الهی(ص) یا ائمه اطهار(ع) یا بزرگان دیدی یک لحظه نوری میزنه و می فهمی که این شخص(پیامبر یا امام) میتواند سؤالاتت را جواب بدهد، میری جلو میبنی که اینها خیلی عمیق بودند و اینها می خواهند ما را عین خودشون بار بیارن. این بزرگواران می گویند لوله ی دلت را بیانداز به سمت ما. اگر اینها را بشناسی، به صفات خدا میرسی، اونوقت کردار و پندار و گفتارت نیک میشه و با صفات خدا یکی میشی، درونت باز میشه و همه چی را بهتر درک می کنی].

.

مثالی درباره زندگی انسان دراین دنیا و رخنه غرور در انسان 

فرض کنید فردی داخل وسیله ی نقلیه خود با خانواده اش نیمه شب با سرعت زیاد درجادّه پر پیچ و خمی در بین کوهستان و درهّ ها به سمت منزل خود حرکت می کند تا زودتر به منزل برسد. این فرد راننده ماهری بوده واعتماد به نفس بالائی هم دارد و وسیله خودرا کاملاً چک کرده است.   ناگهان یک لحظه سراسر وجود راننده را غرور(تکبّر،منیّت،خودبینی، خودبرتربینی) فرا می گیرد و احساس می کند که نیازی به لامپ و روشنائی برای دیدن جاده در تاریکی مطلق ندارد، و چراغ جلوماشین خود را خاموش می کند.   امّا راننده در تاریکی مطلق هنگام رانندگی در پیچ و خم جاده فراموش می کند که همراه پیچ جاده باید بپیچد، و بهمراه خانواده اش به ته درّه می افتد و باعث نابودی خود و اطرافیان خود می شود.     برگرفته از سخنان استاد محمّدرضا یحیائی،  " بنیانگذار یوگای جامع ( اسلامی) در ایران و جهان ، استاد اعظم- لباس طلائی ". 

      --------

توضیح زیر توسط بنده(امیر)آورده شده است.

(این مثال به این معنی است که با مغرور شدن آدم یک لحظه نور هدایت الهی در وجود انسان خاموش می شود، انسان به ظلمت و تاریکی و جهل و بدی مطلق فرومی رود، ودیگر هیچ شانسی برای بازگشت بسوی خداوند ندارد، چون خداوند فرصت های کافی به او داده بوده است و خداوند تا مدتی و تا وقت معین به بنده مهلت رهائی میدهد، و خداوند با مغرور شدن فرد نور خودرا ازاو می گیرد و هیچ نگاهی به او نمی کند چون نگاه خداوند مساوی رسیدن نور به آن فرد. و آن فرد نیز دیگران را بهمراه خود به ظلمت فرو می برد).

 

نوشته شده توسط مدیر سایت در  پنجشنبه 28 تیر 1386  و ساعت 11:07 ق.ظ

ویرایش شده در یکشنبه 25 تیر 1391  و ساعت 01:31 ب.ظ

(نظر

 


صفحات سایت ...

  صفحه نخست وبلاگ

  زندگینامه، داستانها و مقالات آموزشی

  نماز درمانی

  سؤالات متداول

  دریافت فیلم

  درباره ما

  تماس با ما

  جدیدترین لیست کتابهای استاد یحیایی- تز جامع- فراخوان ناشران کتاب


بسمِ اللهِ الرّحمن الرّحیم


جناب استاد محمّد رضا یحیایی
دانشمند؛ نویسنده؛ محقق و مکتشف ؛ مخترع ؛ مدرّس ؛
استاد کاراته-کمربند مشکی-دان 5؛
ابداع‌کننده تز «جامع» در زمینه‌های: تای‌چی، یوگا، ماساژ درمانی و...؛
و بنیانگذار انستیتوی بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران؛
می باشند.

لازم به ذکر است که، بیش از 1400 مقاله، بیش از 140 کتاب، و بیش از 50 اختراع و نوع‌آوری در زمینه‌های مختلف، از ایشان به ثبت رسیده و خواهد رسید؛ انشاءالله.


مشخصات فردی مدیر سایت
امیر نعمتی
(اینجانب، استاد یحیایی نیستم، قابل توجه عزیزانی که ایمیل میزنند)

امکانات ...

مطالب پیشین:

◘ «دستگاه الکترونیکی طبّ سوزنی بدون سوزن»، (ثبت اختراع:1372)

1- کتاب «دایرة المعارف کامل هفت طـّب اصلی دنیا (جلد اول)»(5 جلدی) (چاپ1374 و 1378)

2- کتاب «یوگا در هفت مرحله، از مبتدی تا عالی»، (چاپ 1375و 1376, 1379)

3- کتاب «خواب درمانی بیست دقیقه ای»، (چاپ 1376)

4- کتاب «قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی- روش مطالعه با نویسنده کتاب)»، (چاپ 1378)

5- کتاب «انرژی معجزه گر گیاهان(خوددرمانی بوسیله انرژی گیاهان- روش انرژی گرفتن ازگیاهان)»، (چاپ 1378)

◘ پوستر آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی)(چاپ 1379)

9- کتاب «آموزش کاراته به زبان ساده (سَبک:شیتو ریو)( کمربند سفید:کیو 10 و 9)(جلد اول)» ، (12 جلدی)، (چاپ1385)

برخی از سخنان حکمت آموز استاد یحیایی

کتابهای آمادۀ چاپ ؛و کتابهای «در دست بررسی و تحقیق» استاد یحیایی

فروش «مجموعه کتاب کاراته و فیلمهای آموزشی» و «پوسترآموزشی ماساژدرمانی»

عناوین و موضوعات سایت- بخش1

عناوین و موضوعات سایت- بخش2

فروش «مجموعه کتاب کاراته و فیلمهای آموزشی» و «پوسترآموزشی ماساژدرمانی»

آدرس های ورودی سایت :

www.mry14mn.com
www.mry14mn.net
www.mry14mn.ir


 

آمار سایت...


Display Pagerank