تبلیغات
[www.mry14mn.comبه‌این‌نشانی‌مراجعه‌نمایید]

 

پرسش 34: سلام خدمت شما و استاد دانشمند. در کتاب ارزشمند «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی»، لطف فرمائید درباره تمرینات شعله شمع و تله پاتی توضیح دهید. بنده با همین 5، 6 تا کتاب چاپ شده استاد یحیایی، خیلی پیشرفت کرده ام، هم در تکنیکها، و هم در زندگی روزمره؛ حالا اگر تمام اینهمه کتابها و مقالات متنوع استاد منتشر شود چقدر مردم سودمند خواهند شد! بی صبرانه منتظر کتابهای جدید ایشان هستیم. کمکی از دست ما بر نمی آید؟ (جمعه 1388.7.10).

پاسخ 34: به نام خدا. درود بر شما. تمرینات شعله شمع به این شکلی که در این کتاب است، برای اولین بار، توسط استاد یحیایی ابداع شده است و پیش از آن به این شکل نبوده است. در این شیوه جدید، در بخش تمرینات مبتدی و مقدماتی شعله شمع، شعله شمع را به چند بخش تقسیم کرده و هر هفته روی بخشی از آن تمرکز می کنیم. همچنین تمرینات پیشرفته هم در ادامه آن آورده شده است که در نهایت هنرجو می تواند هم از قدرت تمرکز عالی برخوردار شود و هم قدرت فکر و ذهن او بالا می رود و بعد از تمریناتی می تواند با قدرت ذهن اعمالی را انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر علاوه بر کتاب فوق، به کتاب «قدرتهای ذهنی» مراجعه بفرمائید. خداوند متعال قدرتهای زیادی در همه انسانها قرار داده است و برخی انسانها آگاه با انجام ریاضتهایی به این قدرتهای یا علوم ماوراءالطبیعه و علوم الهی دست پیدا کرده و خود و جهان و خدا را بهتر می شناسند، اما افرادی که ناآگاه هستند یا توانایی تحمل ریاضتها را ندارند آن علوم را انکار یا منحرف می خوانند. البته در این زمانه، افراد شهرت طلب و شیّاد و بد سرشت و سودجوی زیادی دیده می شود کهنام و آوازه و ارزش تمام علوم ارزشمندی که در گذشته بسیار ارزشمند، نایاب و دست نیافتنی بود، را کم و ناچیز کرده اند و متأسفانه هر کسی براحتی در مورد هرچیزی که نمی داند اظهار نظر می کند یا به بازی و مسخره می گیرد. اگر مردم هم به دام افراد سودجو می افتند به دلیل پایین بودن آگاهی مردم نسبت به این علوم و عدم تشخیص و تمایز بین حقیقت و نیرنگ می باشد. در مورد کتابهای جدید، اگر ناشر خوب و متبحّری که در پاسخ پرسشهای قبلی توضیحاتش آمد پیدا شود، به خواست خدا کتابهای جدید چاپ و کتابهای قبلی با ویرایش زیباتری تجدید چاپ خواهد شد. انشاءالله. پاسخ از مدیر سایت استاد.

-----------------------------------------------------

پرسش 35: با عرض سلام و خسته نباشید به شما و استاد که با زحمتهای خود ما را مستفیض می فرمائید. بنده می خواهم تمرینات کتاب یوگا و کتابهای دیگر را انجام دهم، اما به تمام آنها در یک روز زمان نمیرسد، لطفاً راهنماییم نمائید که چگونه همه آنها را انجام دهم و وقت کم نیاورم. با سپاس فراوان. در پناه و یاری خدا. (جمعه 1388.7.10).

 

پاسخ 35: به نام خدا. سلام بر شما. سپاسگذارم. وقتی با عشق به خدا و برای رضای خداوند برای اداره سایت و مشاهده ایمیلها و پاسخ به پرسشهای مهم، وقت و انرژی می گذارم  احساس خستگی نمی کنم. با توجه به حدیث ذیل(که استاد یحیایی رو آن تأکید دارند)، با نظم و برنامه ریزی، و عدم اتلاف بیهوده وقت گرانبها، میتوانید به تمام کارهای روزانه خود رسیده و در طول سالها تلاش و کسب دانش و معرفت الهی در نهایت به خودشناسی و خداشناسی دست بیابید: امام صادق (ع) مضمون زیر را فرموده اند(متن دقیق آن نمی باشد): «زمانهای هر روز خود را باید به 3 بخش تقسیم کنی:

1- هشت ساعت، کار و تلاش برای کسب معاش و روزی.

2- هشت ساعت، استراحت و تفریح (خواب، غذا خوردن، حمام و مستراح، و...).

3- هشت ساعت، عبادت خداوند (غسل، وضو، نماز، روزه، نیایش و دعا، صدقه و انفاق، تعمق و تفکرو تمرکز روی خدا، توبه و شکرگزاری، تکرار اذکار نامهای خدا، تربیت و تهذیب نفس، مطالعه کتب معرفت و خودشناسی و خدا شناسی و علمی و احادیث و قرآن، خدمت و کمک به مردم، صله رحم، مثبت اندیشی، انجام اعمال در راه خداوند، و...)». پاسخ از مدیر سایت استاد.

----------------------------------------------------------------

پرسش 36: با عرض سلام. ببخشید، استاد یحیایی در کاراته کمربند مشکی، دان 4 هستند یا 5؟ (قبلاً 5 نوشته شده بود و جدیداً 4). در ضمن لطفاً بفرمائید ایشان در کدام رشته ها از هنرهای رزمی استاد هستند؟ (چهار شنبه 1388.7.15).

پاسخ 36: سلام بر شما. ایشان، دان 5 کمربند مشکی سبک شیتو ریو (شتوکان) هستند، گواهینامه دان 4 را سالها قبل گرفته اند، و تا دان 5 پیش رفته بودند، اما تا بحال برای آزمون و گواهینامه دان 5 اقدام نکرده اند، برای همین نوشته ایم دان 4. البته سطح تبحّر ایشان در هنرهای رزمی را با دان نمی شود سنجید. در مورد پرسش بعدی تان، استاد یحیایی، در بیشتر رشته ها و سبکهای مهمّ هنرهای رزمی تا درجه استادی و دان های بالا، در زمینه مربیگری و داوری، گواهینامه های لازم را دارند که نیازی به نام بردن رشته ها نمی باشد.

صفحات سایت ...

  صفحه نخست وبلاگ

  زندگینامه، داستانها و مقالات آموزشی

  نماز درمانی

  سؤالات متداول

  دریافت فیلم

  درباره ما

  تماس با ما

  جدیدترین لیست کتابهای استاد یحیایی- تز جامع- فراخوان ناشران کتاب


بسمِ اللهِ الرّحمن الرّحیم


جناب استاد محمّد رضا یحیایی
دانشمند؛ نویسنده؛ محقق و مکتشف ؛ مخترع ؛ مدرّس ؛
استاد کاراته-کمربند مشکی-دان 5؛
ابداع‌کننده تز «جامع» در زمینه‌های: تای‌چی، یوگا، ماساژ درمانی و...؛
و بنیانگذار انستیتوی بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران؛
می باشند.

لازم به ذکر است که، بیش از 1400 مقاله، بیش از 140 کتاب، و بیش از 50 اختراع و نوع‌آوری در زمینه‌های مختلف، از ایشان به ثبت رسیده و خواهد رسید؛ انشاءالله.


مشخصات فردی مدیر سایت
امیر نعمتی
(اینجانب، استاد یحیایی نیستم، قابل توجه عزیزانی که ایمیل میزنند)

امکانات ...

مطالب پیشین:

◘ «دستگاه الکترونیکی طبّ سوزنی بدون سوزن»، (ثبت اختراع:1372)

1- کتاب «دایرة المعارف کامل هفت طـّب اصلی دنیا (جلد اول)»(5 جلدی) (چاپ1374 و 1378)

2- کتاب «یوگا در هفت مرحله، از مبتدی تا عالی»، (چاپ 1375و 1376, 1379)

3- کتاب «خواب درمانی بیست دقیقه ای»، (چاپ 1376)

4- کتاب «قدرتهای ذهنی(خودآموز روحی- روش مطالعه با نویسنده کتاب)»، (چاپ 1378)

5- کتاب «انرژی معجزه گر گیاهان(خوددرمانی بوسیله انرژی گیاهان- روش انرژی گرفتن ازگیاهان)»، (چاپ 1378)

◘ پوستر آموزشی ماساژ درمانی (یومی هو تراپی)(چاپ 1379)

9- کتاب «آموزش کاراته به زبان ساده (سَبک:شیتو ریو)( کمربند سفید:کیو 10 و 9)(جلد اول)» ، (12 جلدی)، (چاپ1385)

برخی از سخنان حکمت آموز استاد یحیایی

کتابهای آمادۀ چاپ ؛و کتابهای «در دست بررسی و تحقیق» استاد یحیایی

فروش «مجموعه کتاب کاراته و فیلمهای آموزشی» و «پوسترآموزشی ماساژدرمانی»

عناوین و موضوعات سایت- بخش1

عناوین و موضوعات سایت- بخش2

فروش «مجموعه کتاب کاراته و فیلمهای آموزشی» و «پوسترآموزشی ماساژدرمانی»

آدرس های ورودی سایت :

www.mry14mn.com
www.mry14mn.net
www.mry14mn.ir


 

آمار سایت...


Display Pagerank